Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024

ΝΙΚΗ ΓΟΗΤΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΤΟΥ ΑΗΤΤΗΤΟΥ

¨ΜΑΓΚΙΚΟ¨ διπλό μέσα στα Σπάτα για την ομάδα μας, που για μια ακόμη αγωνιστική, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και πήρε την νίκη στο ντέρμπι με τον Αήττητο.

Παρά τις σημαντικές απουσίες ποδοσφαιριστών που είχε (Νταής, Σαντίκου, Αναστασίου) αλλά και με απόντα από τον πάγκο τον προπονητή Αργύρη Πούλο (λόγω προγραμματισμένης ιατρικής επέμβασης αφαίρεσης κήλης), ο Παλληνιακός ήταν καλύτερος στο γήπεδο, έβγαλε πάθος, μέταλλο και πήρε την νίκη με πέναλτι γκολ του Καλιαμπάκα στο 54ο λεπτό.

Όλοι όσοι έπαιξαν έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, κανείς δεν υστέρησε και με MVP τον αρχηγό Λευτέρη Κούση η ομάδα μας κυριάρχησε στο γήπεδο και πήρε τους 3 πόντους της νίκης.

Μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή παίκτες και τεχνικό επιτελείο το πανηγύρισαν έντονα ενώ ο κόσμος στην εξέδρα χειροκροτούσε, παραμένοντας αρκετά λεπτά μετά την λήξη του αγώνα, συμμετέχοντας και αυτοί στους πανηγυρισμούς.

Παλληνιακός (Χρυσίνας), 1 ΝΑΚΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 2  ΚΑΡΑΜΠΙΕΤ ΧΡΗΣΤΟΣ 3  ΤΡΟΥΠΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4 ΤΖΙΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5  ΚΟΥΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 6  ΚΟΥΤΣΙΚΟΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 62′ 7  ΜΙΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 81′ 8  ΒΛΑΧΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 89′ 9  ΚΑΛΙΑΜΠΑΚΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 62′ 10  ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 11  ΚΟΒΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12  ΓΙΑΒΡΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 62′ 13  ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΚΑΝΑΚΗΣ 89′ 14  ΜΠΙΜΠΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 81′ 15  ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 16  ΜΑΚΡΥΠΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 62′ 17  ΤΖΕΜΠΕΛΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 18  ISSAH MUTAWA

Συνεχίζουμε με πίστη και προσήλωση στους στόχους μας και υποδεχόμαστε στο γήπεδο μας την προσεχή Τετάρτη 2/10, για την 4η αγωνιστική τον Άρη Βούλας στις 16:45.