Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019

ΔΙΚΑΙΗ ΕΠΙΚΡΑΤΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΜΕ 3-0

Άξιζε τους τρεις βαθμούς...
Αστέρας Γλυκών Νερών - Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0(1-0)
Ο Αστέρας μπήκε δυναμικά απο τις αρχές του πρώτου ημιχρόνου πραγματοποιώντας το 1-0 με τον Κουσούλη μετά απο ασιστ του Λουλάκη. Στη συνέχεια εξελίχθηκε ένα ισορροπημένο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι πριν την ανάπαυλα μετά απο εκτέλεση φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αστέρα μπήκαν με σοβαρότητα χωρίς να δώσουν δικαιώματα στον αντίπαλο να ψάξει την ισοφάριση. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα στα μέσα του 2ου να έρθει το 2-0 με τον Ταμπάκο μετά απο ιδανικό τελείωμα και το 3-0 πριν το τέλος του αγώνα με ψύχραιμο πλασάρισμα μέσα απο την περιοχή ξανά με τον φορμαρισμένο Κουσούλη μετά απο ωραία ασιστ του Θεοχάρη Γιάννη.
Αποστολή: Μεσηνέζης, Ταμπάκος(Θεοχάρης Γ.), Οικονόμου(Αλεξόπουλος), Λουλάκης, Λεβαντής, Πανουσόπουλος, Κιόσι, Βλαχιώτης, Οτομπάσι(Κολοκοτρώνης), Δημητριάδης(Τσεκούρας), Κούσουλης