Κυριακή 27 Αυγούστου 2017

ΠΙΟ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΤΟΝ ΑΗΤΤΗΤΟ ΜΕ 2-1 Β ΓΗΚΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΧΡΗΣΙΜΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

Το πρώτο ατυχές αποτέλεσμα σε αγώνα προετοιμασίας γνώρισε σήμερα στο γήπεδο του ο ΑΉΤΤΗΤΟΣ. Η ομάδα του Αγίου Ιεροθέου μπήκε δυνατά στον αγώνα κ με την βοήθεια του ανέμου πήρε γρήγορα το προβάδισμα μόλις 2' οταν κέρδισε ενα φάουλ πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής κάτοχος έγινε ο Κατσικιας που με δυνατό σουτ αλλά κ λόγω του ανέμου η μπάλα ξεγέλασε με τα φάλτσα που πήρε τον Θανάση Μιχελη κ κατέληξε στα δίχτυα.
Το γρήγορο αυτό γκολ έδωσε ώθηση στους αντιπάλους .
Ο ΑΉΤΤΗΤΟΣ είχε την πρώτη καλή ευκαιρία με ενα δυνατό σουτ του Βιδάλη αλλά ο γκολκηπερ Μανης απέκρουσε θετικά.
Το 0-2 έγινε στο 35' με ωραίο συνδυασμό η μπάλα έφτασε στον ΝΙΖΑΜΗ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 36' κ στο 40' ο ΑΉΤΤΗΤΟΣ είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον ΣΚΟΥΜΑ αλλά η μια κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα κ ηβαλλη μόλις αουτ .
Συο δεύτερο ημίχρονο ο άνεμος έπεσε κ εδωσε την ευκαιρία στην ομαδα μας να ανέβει κ με ωραιους συνδυασμούς να ψάχνει το γκολ. Στο 48' ο ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗΣ με δυνατό σουτ προσπάθησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν του εκανε τι χατήρι κ περασε μόλις αουτ. Στο 50' ο ΒΙΔΑΛΗΣ έστειλε μόλις άουτ την μπάλα με κεφαλιά.
Στο 67' οι ΦΑΡΙΝΟΛΑ κ ΚΡΗΤΙΚΟΣ έκαναν άνω κάτω στην αντίπαλη άμυνα αλλά κ πάλι η μπάλα είπε οχι.
Στο επόμενο λεπτό ο ΑΉΤΤΗΤΟΣ κέρδισε ενα απο τα πολλά φάουλ στον αγώνα( σε πολλές περιπτώσεις οι παίκτες του ΑΓ. ΙΕΡΟΘΈΟΥ έπαιζαν δυνατά κ υποχρέωσαν τον διαιτητή του αγώνα να δειξει 3 κιτρινες κάρτες και τον τραυματισμό του ΣΚΑΦΙΔΑ) το φάουλ έγινε λίγα μέτρα εξω απο την μεγάλη περιοχή κ ο σπεσιαλιστας στα στημένα ΝΑΠΟΛΕΩΝ ΓΚΟΥΜΑΣ την έστειλε στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-2.
Μία ακόμα ευκαιρία ειχε ο ΑΉΤΤΗΤΟΣ με τον FARINOLA στο 88' χωρίς αποτέλεσμα.
Ο Πάρις Κωνσταντακόπουλος έκανε πολλές αλλαγές βάζοντας ολους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και πρέπει να έμεινε ικανοποιημένος απο την συμπεριφορά της ομάδας κυριως στο δεύτερο ημίχρονο που είχε την κυριαρχία. Ικανοποίηση έδειξαν κ οι φίλαθλοι που ήταν στο γήπεδο σήμερα κ ήταν αρκετοί.