Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017

ΦΩΤΙΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ ..ΕΚΑΨΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΡΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ ΜΕ 5-1 ΧΑΤ ΤΡΥΚ ΠΕΤΥΧΕ Ο ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

ΞΕΣΠΑΣΕ η  ομαδα του Νικολακακη πανω στον ελλιπη Αστερα Βαρης και τον νικησε  με το ευρυ 5-1 με χατ τρυκ του Θοδωρη Κουμουλίδη Οι γηπεδούχοι  επιασαν μεγαλη απόδοση και  προηγήθηκαν με  4-0 στο ημίχρονο,

Το 1-0 σημείωσε ο Κουμουλίδης στο 5’ και στο 12’ ο Γκίντζος έκανε το 2-0. Ο Κουμουλίδης με δύο ακόμη τέρματα στο 28' και το 44' εφτασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, απέναντι σε μια γεματη κενα  άμυνα των φιλοξενουμένων.
Στο β’ ημίχρονο δεν άλλαξε ιδιαίτερα η εικόνα του αγώνα. Στο 59’ έγινε το 5-0 με κεφαλιά του Τσαπανίδη και μόλις στο 89’ ο  Αστέρας Βάρης μείωσε με κεφαλιά-ψαράκι του Ζαμπάρα (5-1).
Διαιτητές: Ο Χαρισμανίδης και οι Τσαλίκογλου, Κάλλης.πηγαν καλα αφου ειχαν ευκολο εργο
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ (Βρεττός): Τσούνης, Δαμιανίδης, Νίκας, Πάσσαρης, Τσαπανίδης (70' Ν. Παπαδόπουλος), Μαβίδης, Κουμουλίδης, Καλογήρου, Καβάσης (60' Καλλέρης), Πιτσούνης (65' Πεΐδης), Γκίντζος.
ΑΣΤΕΡΑΣ Β. (Μπόντζος): Μαρινάκης, Ιωακειμίδης, Γκιέρκι, Κόντι, Ντόνης, Τούντας (20' Ζαμπάρας), Βεϊόγλου, Κατσούγκρης, Μερκούρι (46' Μάντζιος), Κοτζάι, Μαυροθαλασσίτης