Τετάρτη 9 Μαρτίου 2016

H TΡΙΓΛΙΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΝΙΚΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟ ΜΕ 3-1

Πήρε φόρα και στο Κύπελλο (Ερασιτεχνών) η Τριγλία και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το... καλημέρα 0-1, έκανε την ανατροπή πριν την λήξη του ημιχρόνου (2-1) και με ένα γκολ του Μιχάλη Παπαδόπουλου στο 84΄, που έβαλε το κερασάκι στην τούρτα απέκλεισε τον Παναρκαδικό με τελικό σκορ 3-1.
Έτσι οι ραφηνιώτες πέτυχαν σπουδαία νίκη και πέρασαν στην επόμενη φάση του θεσμού. Για να γίνει αυτό πρώτα χρειάστηκε ο Προκόπης Σαγανάς να σημειώσει δύο τέρματα και να "γυρίσει" το ματς, ενώ το τρίτο γκολ των γηπεδούχων όπως προείπαμε πέτυχε ο... μόνιμος σκόρερ της ομάδος (Μιχ. Παπαδόπουλος).
Ποιο συγκεκριμένα ο Παναρκαδικός μπήκε ποιο δυνατά στον αγώνα και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο 4’ λεπτό με γκολ του Αρδάμη. Αναλυτικα τα αποτελεσματα στον 6ο ομιλο